Recenze

Svět Omalovánek pro dospělé II.

5. ledna 2016 v 19:56 | Opica
V druhé části povídání o omalovánkách (první část zde) se koukneme na pulty knihkupectví a do e-shopů. Protože je omalovánek obrovské množství, rozhodla jsem se tituly rozdělit podle témat a zaměřit se hlavně na ty nejzajímavější a nejdostupnější.
Sem patří asi ty úplně nejznámější: Tajemná zahrada, Čarovný les, Ztracený oceán a Proměny zvířat od Grady. Jsou opravdu velké, takže se dobře vybarvují, všechny čtyři mají vážně krásné obrázky. Proměny zvířat se od těch ostatních trochu liší, jsou detailnější, více animované, propracovanější a taky náročnější. Existují v tenkých i tlustších verzích, některé se prodávají i v Art edici se zlatými prvky dělané na speciálním papíře pro barvy. Jejich dostupnost je výhodou i nevýhodou zároveň - mají je i v tom nejzastrčenějším knihkupectví, ale zase je má kde kdo.

Svět Omalovánek pro dospělé I.

5. ledna 2016 v 15:34 | Opica
Omalovánky pro dospělé jsou velkým hitem loňského roku ve světě i u nás. Já jim propadla taky, čmárám každou volnou chvíli a z nových pastelek mám radost jako malá holka. Proto mě napadlo sepsat několik tipů, jak si vybrat ideální omalovánky a udělat kratší souhrn toho, co se teď nachází na českém trhu. Ze začátku byl totiž výběr jednoduchý, protože se omalovánkové tituly daly spočítat na prstech jedné ruky. Jenže teď? Omalovánky jsou úplně všude! Člověk by řekl, že to musí být fakt výdělečné, protože je teď vydává kde kdo a jsou mezi nimi docela velké rozdíly. Při výběru byste se měli zamyslet nad čtyřmi základními otázkami.

Destrukční deník

13. února 2015 v 10:48 | christiiinka
Ideální pro zlost a čmárání. Ideální pro kreativní chvilku a pro pobavení. Tak trochu bláznivý a zároveň úplně geniální. Poprvé jsem o Destrukčním deníku slyšela tady na blogu u Sussanah a po návštěvě knihkupectví jsem si jej rovnou odnesla domů. Celý večer jsem si pak pročítala všechny bláznivé úkoly pořád dokola. Máte zběsila čmárat, vyspat se s ním, vzít ho do sprchy, házet z výšky, některé stránky zmuchlat, některé ztratit či prodat. Teprve při psaní tohohle článku mi došlo, jak krásná knížka z toho může vzniknout...

Půlnoc

23. září 2012 v 17:18 | christiiinka
Tak ještě jednou na téma týdne, ale tentokrát o knížce. Jacqueline Wilsonová je velmi známá a úspěšná spisovatelka, od které jsem za celé dětství přečetla spousty knih a všechny se mi moc líbily.

Jedna se mi ale do paměti vryla více než ty ostatní. Ta jediná, která je psána ve vážnějším duchu, objevuje se v ní více strachu, obav a také víly. Nečekejte však žádné veselé bytosti, ale strašidelná svoření, která podle pověr kradou děti.

Hlavní hrdinkou je třináctiletá Violet, která bydlí s rodiči a starším panovačným bratrem Willem. Ten umí být na Violet hodný, ale i velmi krutý, straší ji a zavírá ve tmě. Navíc se nedávno dozvěděl, že je adoptovaný, což doma vyvolává jen další spory a hádky. Violet tak raději utíká do magického světa víl, které si sama navrhuje a šije.

Ve škole se skamarádí s novou spolužačkou Jasmine a vezme ji k nim domů. Jasmine má podobné zájmy jako Violet a moc si spolu rozumí. Jenže potkají Willa, který s nimi chce hrát hru na úkoly a Violet po nesplnění jednoho úkolu skončí sama na půdě. Když se po nějaké době vrátí, přistěhne bratra jak se s Jasmine líbají. Violet to vnímá jako křivdu. Co když s ní Jasmine chtěla kamarádit jen kvůli Willovi? Rozhodne se utéci z domu a cesta ji zavede až k domu svého nejoblíbenějšího autora vílých knih.

Jenže na půdě u Violet doma se skrývá ještě jedno děsivé a velmi smutné tajemství...
 
 

Reklama