Fotky na téma

Kouzla starých fotek

20. července 2013 v 14:29 | christiiinka
Není pochyb, že je užitečné si jednou za čas pořádně uklidit. Naposled se mi to vyplatilo, když jsem uklízela pod postelí a při třídění pohlednic jsem našla v jedné z obálek zapomenutou desetieurovou bankovku:-). Kromě toho se mi podařilo vypátrat zapomenutý fotofilm a jednorázový foťák, oba z dob dávno minulých. Matně si vzpomínám, že jsem něčím takovým fotila asi před osmi, devíti lety, možná ještě dřív.

Čmárání

19. května 2013 v 16:03 | christiiinka
Narazila jsem ve škole na soutěž, která spočívá v tom, že studenti do konce května nosí na sekretariát své výtvory (od výtvarných přes fotky po výrobky) a ty nejlepší budou měsíc vystaveny v naší "galerii". Tak si říkám proč ne? Štětec jsem pořádně nedržela už dobrých pár měsíců a tak jsem něco stvořila... Teda vychází to z našich hodin botaniky, kdy na praktikách musíte zakreslovat nejrůznější kytky a je to skoro jako vysokoškolská výtvarka s mikroskopem. Tak jsem to nejhezčí dala dokupy a vzešlo z toho tohle:


Detail:)

Odkvétání

8. května 2013 v 14:42 | christiiinka
Téma týdne: Čas plyne stále rychleji
Jak se nejlépe pozná, že čas letí jako splašený? Na přírodě a na dětěch:-). Ono ještě prvního dubna sněžilo a teď o měsíc a kousek později, už odkvétají stromy a z prvních pampelišek se stává rozfoukané chmýří. Když přijde jaro, mám vždycky ohromnou radost - všechno venku je tak barevné a všechno strašně krásně voní. Jenže brzy to všechno zezelená a já si musím počkat zase do dalšího jara.

Paní zima

23. února 2013 v 19:47 | christiiinka
Zdá se mi, že letosní zima by se dala popsat jako nekonečná... Aneb psal se rok 2013 a už jsme ani nedoufali, že by kdy mohlo přijít jaro. Z oblohy se stále sypal sníh. Ze začátku to bylo kouzelné, ale po nějaké době začal lézt na nervy i těm, kdo ho nemuseli co půl hodiny odhazovat z cesty před domem. :-)


Fotku jsem si půjčila od ségry. Na Vánoce dostala foťák a tak teď nedělá nic jiného než fotí, ale má fakt podařené fotky. Třeba ji přesvědčím aby si založila fotoblog?

A je sbaleno!

4. února 2013 v 21:10 | christiiinka
Tak jsem se rozhodla, zúčastnit se projektu fotíme na téma týdne, protože mě žere, že tema.blog.cz přestali zveřejňovat přehledy nejlepších článků.Zkuste proto zabrousit na blog Autorského klubu a kdyby se vám moje fotka líbila, dejte mi prosím hlas, budu moc vděčná :-).

Zadané téma týdne: Plyšový medvídek. Ten můj se jmenuje Karamel, zkráceně Kája a dostala jsem ho od své drahé polovičky o minulých Vánocích. V době kdy nám hrabalo, jsme ho chvíli vozili autem v autosedačce, jako budoucího potomka. Usínám s ním v náručí a je nám oběma dobře.

Fotka je z vánočního cestování, kdy jsem potřebovala přepravit Káju z kolejí domů a on by tak zabral celý můj kufr :-). Nakonec měl ale svou vlastní cestovní tašku.

Fotopříběh Vánoc

29. prosince 2012 v 23:17 | christiiinka
Dalším Vánocům odzvonilo, zatímco Silvestr teprve ťuká na dvěře. Strávili jste svátky tak jak jste chtěli? Já můžu říct, že si nemám na co ztěžovat :). Ono totiž všichni straší, jak vysokoškoláci nemají Vánoce, ale když si je prostě uděláte tak je máte :D důležité je ujasnit si priority! Nee, legrace, už se vážně začnu poctivě učit. Hned zítra?

Během svátků jsem zachytila pár snímků, jak u nás letošní Vánoce vypadaly...

Školka:)

15. října 2012 v 10:01 | christiiinka
Poslední dobou je toho nějak hodně. Spousta nových lidí i zážitků a nějak už nezbývá síla stvořit něco, co by chtěl kdokoli číst. Ale musím se vám pochlubit, že jsem se přihlásila do školního časopisu:-). Od toho co jsem šéfovala jeden rok tomu našemu Rejnokovi na gymplu mi to už docela chybí. Akorát tady jsem v redakci nejmladší a hned jsem dostala na strarost tři články, tak mám strach, abych to nezvorala.

Nicméně, pojďme k fotkám. TeĎ se ještě stále válím v posteli a do školy mám v plánu vkročiti až po obědě, tak jsem vám chtěla ukázat, jak zajímavé a plnohodnotné zážitky přednášky nabízí...

V hlavní roli racek

20. srpna 2012 v 23:15 | christiiinka
Vím, že fotek u moře s kolem v pozadí bylo už dost, ale tato se mi doopravdy líbí. Nevypadá to zajímavě, když má moře stejně oranžovou barvu jako obloha?
A pyšná je na ni i autorka, takže nám stejně brzy bude viset v předsíni. Hu..

Kolotoč a tak

20. srpna 2012 v 15:42 | christiiinka

Nová atrakce v přímořském Rimini...
Původně se mi ani nechtěly přidávat další fotky, protože je mi z nich smutno. Tak moc bych si přála odjet někam pryč (ideálně k tomu moři). Copak bych si to letos nezasloužila? Maturita za jedničky, přijetí na vš, s Pavlem jsme tři roky, už by nás mohli pustit někam samotné...

Protože holky květiny stále milují

25. července 2012 v 9:25
Musím se vám pochlubit jakou nádhernou kytici jsem včera dostala. Měla jsem svátek a zároveň v tento den slavíme výročí (ideální, drahá polovička si to aspoň zapamatuje a když ne, tak má aspoň dvojitý problém). Ale musím říct, že mi nosí po těch třech letech čím dál hezčí kytky (a dokonce sám od sebe)... Když si vzpomenu, jak jsme začínali na "játikytkypřecenositnebudu" a za rok na mini kaktusu, co mu zdechl ještě než byl předán. A pak že si je nemůžeme převychovat alespoň v něčem! :-)
A co vy a kytkomluva? Jaké jsou vaše nejoblíbenější?
Já si čas od času kupuju gerbery, jen tak pro radost. U nás v květinářství je někdy mají i po pěti korunách, tak je tam přece nemůžu nechat...

PS: kamarádce se nedávno stalo, že našla na parapetu svého pokoje růži. Doteď netuší kdo ji tam nechal, protože podle jejích slov žádný zájemce momentálně není a nikdo se k ní ani nepřihlásil. Že by romantici ještě nevymřeli?
A pokud ti kytky nikdo nenosí nezoufej a kup si ji sama. Máš zaručeno, že se ti bude líbit a dostaneš ji od člověka, který tě má opravdu rád - od sebe! :-)

Lekce chorvatštiny

15. července 2012 v 13:22 | christiiinka
Na odlehčení jedna momentka z Chorvatska. Přesně takto vypadal můj pravopis před dvanácti lety :-).

Ups! aneb tajemství výlohy

8. července 2012 v 16:54
Fotka byla pořízena v jednom nejmenovaném obchodě jednoho nejmenovaného nákupního centra na Náměstí Republiky v jednom nejmenovaném hlavním městě.
Co myslíte? Mají výlohové slečny problém s plynatostí nebo jen kontrolují, zda se jim nedělá celulitida? :-)

Prázdniny u babičky

23. června 2012 v 17:49
Letní dovolená na Kanárech je krásná věc, ale kam se pocitově hrabe na léto strávené u babičky, když nám bylo sedm nebo osm?
Babička má velikou zahradu s lánem kukuřice, kde jsme občas se sestřenkami zakopávaly poklady a kreslily k nim mapky, představovaly jsme si, že je to divoká džungle, kterou jsme se prodíraly až k sousedům ob jedno nebo vykonávaly tajné mise jako tajní agenti 00X. Na dvoře jsme si postavily domeček (děda nám dokonce donesl i staré koberce na podlahu a přibil talířky na stěnu kůlny), kde jsme vařily nejrůznější "jídla" nebo si po obědě četly knížky. O den později jsme založily gymnastickou akademii, kdy jsme vytahaly na plácek u domu všechny matrace a dělaly kotouly a přemety. Chodily na zmrzku, lezly po stromech, hrály si a vymýšlely neuvěřitelné věci.
A prázdniny se pořád zdály krásně nekonečné...


 
 

Reklama