Dilemata

1. března 2017 v 22:50 | Opica |  Ze života Opice
Řadím fotografie do mého nalepovacího alba, lepím na zeď vánoční světýlka kilometry izolepy. Přesně tak, jak jsem je měla čtyři roky na pokoji o dvě stě kilometrů severozápadněji. Chybí mi studentský život, který jsem tam nechala. Práce s dětmi, kamarádky, noční toulání, osobní prostor a svoboda... Přesto vím, že takový život už na těch místech neexistuje, dávno ho nahradily příběhy mladších. Je to zvláštní, jak rychle to utíká. Znáte tu sentimentální příchuť, kdy si uvědomíte, že některé věci jsou nenávratně pryč a už se nikdy nevrátí? Dobré i smutné zároveň, ale o tom jsem už psala...


Je lepší posbírat všechny zbytky sil a jet příští tři měsíce nonstop do cílové rovinky k titulu a konci školy? Nebo si dopřát poslední prázdniny, trochu volna, brigádu a dojet do cílové rovinky o tři měsíce později s menším stresem? Možnost a) má příslib přijmutí do prvního zaměstnání, možnost b) je prostě jen lákavá, protože jsem za celou výšku moc volna neměla, ale práce asi připadne někomu jinému a těžko říct, jestli se podobná v dohledné době zase naskytne. Nicméně představa, že od teď až do mateřské a pak až do důchodu pracuju, je trochu děsivá a člověk by musel kvůli zkušební době strávit celé léto v práci. Mít čas a být švorc (žádná dovolená) nebo mít peníze, ale postrádat čas (pořád žádná dovolená)?

Jinak je ale asi všechno, jak má být. Vždyť jsem na Brno čekala čtyři roky a na společné bydlení sedm, což jsme s P. vyhlásili jako ten nejlepší fakt v jinak náročném frustrujícím roce. Jen aby už přišlo jaro, tahle zima je nějaká extrémně dlouhá...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 2. března 2017 v 7:34 | Reagovat

Já být tebou tak si užiju ještě ty poslední prázdniny :-)

2 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | Web | 2. března 2017 v 22:40 | Reagovat

Já být sebou na svém místě před x lety, když jsem se rozhodla pro prázdniny...tak bych si prázdniny nedělala:) Nikdy nevíš, co se pak semele a z dalšího prodloužení "prázdnin" se stane pěkná otrava :)

3 Opica Opica | 5. března 2017 v 20:52 | Reagovat

[1]: Prázdniny jsou super v každým čase a věku :-D

[2]: Z toho mám taky největší strach, rozhodně je to nejrozumnější a nejdospělejší. I tak je pravda, že mě už tenhle předěl moc nebaví, v práci bych aspoň měla pár peněz, díky kterým se odstěhujeme z kolejí a můžeme se s P. vzájemně obtěžovat (pardon obšťastňovat) někde v 1+1. Děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama